پیشگیری 
Skip Navigation Links
    باز هم می شنوم بوی گرفتاری خویش
  • +تلاش روز افزون اين مجموعه هدايت مراجعين خود به سمت سلامتي است.
  • +پيشگيري همواره آسان تر و ارزان تر از درمان است.
  • +به سايت دفتر پژوهشي طب پيشگيري(نسيم دانش) خوش آمديد.
بازگشت
تاریخ درج : 1394/3/27
موضوع : دفتر بهبود تغذيه وزارت بهداشت، به کاربردي کردن تاليفات بپردازد
خلاصه :
محمد‌مهدي شريفي، با بيان اين‌که انجام پروژه‌هاي تحقيقاتي و چاپ آن در قالب کتاب، يکي از وظايفي است که در برنامه‌هاي وزارتخانه‌ها گنجانده شده، گفت: دفتر بهبود تغذيه وزارت بهداشت، بايد با کاربردي کردن کتاب‌هاي منتشر شده آن‌ها را وارد زندگي مردم کند.

محمد‌مهدي شريفي، با بيان اين‌که انجام پروژه‌هاي تحقيقاتي و چاپ آن در قالب کتاب، يکي از وظايفي است که در برنامه‌هاي وزارتخانه‌ها گنجانده شده، گفت: دفتر بهبود تغذيه وزارت بهداشت، بايد با کاربردي کردن کتاب‌هاي منتشر شده آن‌ها را وارد زندگي مردم کند.-
 
محمد‌مهدي شريفي، نويسنده و پژوهشگر حوزه طب ارتومولکولار و همچنين درمان سرطان، در گفت‌و‌گو با خبرگزاري کتاب ايران (ايبنا)، اظهار کرد: نا‌آگاهي مردم و کمبود اطلاعات آن‌ها درباره مواد غذايي مفيد و مضر براي بدن، تاثير مستقيمي در مبتلا شدن به بيماري‌هايي مانند سرطان دارد، که کاهش
شناخت تغذيه سالم، يکي از بهترين ‌راه‌هاي کاهش ابتلا به بيماري‌هايي مانند سرطان، ديابت و ام اس است، چراکه در طب «ارتومولکولار» اعتقاد بر اين است که سخت‌ترين بيماري‌ها مانند سرطان نيز، درمان‌پذير هستند.
ميزان ابتلا به اين بيماري‌ها، تنها با تاليف کتاب امکان‌پذير نيست، بلکه کتاب‌هاي تاليفي بايد کاربردي شوند.

اين مولف، با بيان اين‌که تبليغات درست، در معرفي کتاب‌هايي که در زمينه‌هاي پزشکي تاليف مي‌شوند، اهميت بسيار دارد، افزود: تبليغات درست کتاب‌هاي تازه منتشر شده از علم روز پزشکي و وارد کردن جزييات و اطلاعات مفيد اين تاليفات در زندگي روزمره مردم، مي‌تواند نقش و وظيفه دفتر بهبود تغذيه وزارت بهداشت را از شکل اداري، به شکل تحقيقاتي متحول کند.

نويسنده کتاب «اصول تغذيه سالم» در ادامه گفت: شناخت تغذيه سالم، يکي از بهترين ‌راه‌هاي کاهش ابتلا به بيماري‌هايي مانند سرطان، ديابت و ام اس است، چراکه در طب «ارتومولکولار» اعتقاد بر اين است که سخت‌ترين بيماري‌ها مانند سرطان نيز، درمان‌پذير هستند.

شريفي در ادامه با اشاره به اين‌که درمان‌پذيري اين بيماري‌ها، به نوع سيستم ايمني بدن مربوط است، بيان کرد: سيستم ايمني بدن با تغيير رويکرد نسبت به تغذيه مناسب، مي‌تواند به‌عنوان يک داروي درماني طبيعي، عمل کند.

مديرمسوول دفتر پژوهشي نسيم دانش، ادامه داد: بسياري از کتاب‌هايي که در زمينه «ارتومولکولار» در کشور منتشر مي‌شود، مربوط به
هنگامي‌که هنوز مردم در نا‌آگاهي نسبت به موضوعات سلامت به‌سر مي‌برند و ميزان شيوع بسياري از بيماري‌ها در جامعه روبه افزايش است، کاهش بودجه‌هاي پژوهشي، ضربه مهلک و جبران‌ناپذيري به تحقيقات پزشکي، تاليف کتاب، علم و در نهايت سلامت جامعه محسوب مي‌شود.
اين دفتر پژوهشي است، چراکه هنوز مولفان و جامعه علمي کشور لزوم تاليف براي اين رشته مهم پزشکي را احساس نکرده‌اند.

کاهش بودجه تحقيقاتي؛ ضربه مهلک به علم
شريفي، در واکنش به کاهش 30 درصدي بودجه پژوهشي مراکز تحقيقات پزشکي، در برنامه بودجه 93، گفت: زماني مي‌توان اين بودجه‌هاي پژوهشي را کاهش داد که به موازات آن اصول زندگي و تغذيه‌اي مردم مطلوب شده باشد و نياز به تحقيقات براي حل مشکلات درماني مردم وجود نداشته باشد. اما هنگامي‌که هنوز مردم در نا‌آگاهي نسبت به موضوعات سلامت به‌سر مي‌برند و ميزان شيوع بسياري از بيماري‌ها در جامعه روبه افزايش است، کاهش بودجه‌هاي پژوهشي، ضربه مهلک و جبران‌ناپذيري به تحقيقات پزشکي، تاليف کتاب، علم و در نهايت سلامت جامعه محسوب مي‌شود.

دکتر محمد‌مهدي شريفي، فارغ‌التحصيل رشته تغذيه‌ کل‌نگر و طب ارتومولکولار از کانادا است. وي از سال 1379 به عضويت سازمان بين‌المللي مشاورين تغذيه در کانادا درآمده است.

کتاب «اصول تغذيه سالم» با شمارگان يک‌هزار و 200 نسخه در 243 صفحه، به بهاي 16 هزار تومان از سوي انتشارات آواي کلار منتشر شده است.

موسسه پژوهشي نسيم دانش، به مديرمسوولي محمدمهدي شريفي، بيش از 20 عنوان کتاب در حوزه سلامت، تغذيه و پزشکي را آماده چاپ دارد و تاکنون چندين کتاب را نيز در اين زمينه‌ها منتشر کرده که از آن ميان مي‌توان به کتاب‌هاي «راز بزرگ سالم زيستن»، «اصول تغذيه سالم» و «پيشگيري طب، طب پيشگيري» اشاره کرد

طـــــــراحی و پیاده سازی وب سایت شرکت نرم افزاری بهپردازان