پیشگیری 
Skip Navigation Links
    باز هم می شنوم بوی گرفتاری خویش
  • +تلاش روز افزون اين مجموعه هدايت مراجعين خود به سمت سلامتي است.
  • +پيشگيري همواره آسان تر و ارزان تر از درمان است.
  • +به سايت دفتر پژوهشي طب پيشگيري(نسيم دانش) خوش آمديد.
در این بخش شما می توانید اطلاعاتی نظیر دانستنیها و اطلاعات مفید در زمینه پزشکی و ... کسب نمایید
تعداد مطالب و دانستنیهای موجود در آرشیو :   تعداد بازدید این مقاله  5001

جستجوی متن بر اساس كلمات كلیدی :      
بازگشت

رنگ جوتن

موضوع مقاله : روشي ساده براي کشف ناسازگاري غذائي :

شرح :

روشي ساده براي کشف ناسازگاري غذائي
(Food Intolerance Test)
دفتر پژوهشي طب پيشگيري

مرکز مشاوره تغذيه سلولي و طب ضد پيري

 (تغذيه طب تغذيه - طب ارتومولکولار)

 

 

تهران- خيابان آفريقا- خيابان شهيد عاطفي شرقي شماره 48 طبقه اول- واحد 1

تلفن: 22051244 22058193         فاکس: 22051268

 

sharifi@consultant.com

www.pishgiri.com

www.facebook.com/pishgiri

 


يکي از راه هاي يافتن غذاهايي که به ما نميسازند ، به عبارت ديگر ما به آنها عدم تحمل داريم با آزمايش خون و اندازه گيري پادتن IgG امکان پذير است که چند سالي است در ايران مرسوم شده و نسبتاً گران است. اين روش در حال حاضر براي 5 نوع غذا، 40 نوع غذا، و 109 نوع غذا به کار مي رود و همة آزمايشگاه ها امکان انجام آن را ندارند.
روش ساده تري وجود دارد که نياز به کار آزمايشگاهي ندارد و در واقع با استفاده از عکس العمل بدن در مقابل غذاي ورودي قابل تشخيص است و آن اندازه گيري نبض مي باشد که 15 دقيقه ، 30 دقيقه و يک ساعت پس از خوردن غذا انجام مي شود.

براي اين کار فرد لازم است نبض پايه خود را که معمولاً در حالت ناشتا و يا در حالت شکم خالي اندازه گيري مي شود بداند و آن را يادداشت کند.
در اين حالت انسان بايد يک غذاي خاص را بخورد و چيزي همراه آن ميل نکند. مثلاً فقط گوجه فرنگي يا فقط نان يا فقط شير گاو بخورد و 15 دقيقه صبر کند آنگاه نبض خود را اندازه گيري کند يعني از روي ساعت به مدت يک دقيقه نبض خود را شمارش کند. سپس 30 دقيقه بعد و بالاخره يک ساعت بعد از خوردن غذاي تکي نبض اندازه گيري مي شود ، چنانچه تعداد ضربان ده درصد بيشتر شد آنگاه مشخص مي شود که آن غذاي خاص به فردي که آن را خورده نمي سازد.

طب ارتومولکولار براي درمان ناسازگاري غذائي يعني تقويت بدن که بتوانند طيف وسيعتري از غذاها را تحمل کند روشي منحصر به فرد دارد و آن پاسخ به هزار سؤال تست تغذيه است.
ارزيابي پاسخ هاي سؤالات تست تغذيه در کنار تفسير آزمايش خون و ادرار اطلاعاتي را بدست مي دهد که متخصص طب ارتومولکولار مي¬تواند بر اساس آن به تقويت سيستم ايمني فرد بپردازد.
البته برخي غذاها در طب ارتومولکولار منع کامل مصرف دارند مانند شير گاو، روغنهاي نباتي جامد و مايع ، مارگارين ، سوسيس و کالباس غير استاندارد ، رنگهاي خوراکي حتي انواع مجاز آنها ،‌افزودنيهاي خوراکي بويژه مونوسديم گلوتامات معروف به (MSG) که متأسفانه در اکثر سوپهاي آماده استفاده مي شود و بسياري ديگر که در کتاب (دستور العمل ها و راهکارهاي تغذيه اي) ذکر گرديده است.

آنچه در مقادير مختلف به نسبت سن، جنس و نتيجه بدست آمده از پاسخ به سؤالات تست تغذيه و نگرش به کيفيت آزمايشات خون و ادرار براي تقويت قواي دفاعي در طب ارتومولکولار استفاده مي شود به اختصار عبارتند از :
•    ويتامين C

•    ويتامين A
•    ويتامين P(بيوفلاونوئيد)
•    روي
اسيدهاي چرب ضروري بويژه امگا 3
•    سلنيم
•    کروم
عصاره غده فوق کليوي معروف به Adrenal Cortical Extract) ACE)
خوانندگان عزيز به خاطر بسپارند بدن براي ترميم و بهبود اندام ها تا سنين بسيار بالا حتي در سن 100 سالگي داراي توانائي کامل است و چيزي به عنوان عوارض سن بالا در طب ارتومولکولار وجود ندارد.


 دکتر محمدمهدي شريفي (RNCP-ROHP)

مشاور بين المللي تغذيه

عضو سازمان بين المللي مشاورين تغذيه در کانادا (IONC)
مدير دفتر پژوهشي طب پيشگيري در ايران

مطالب مرتبط با این مقاله
طـــــــراحی و پیاده سازی وب سایت شرکت نرم افزاری بهپردازان